WGR początek

Od pewnego czasu, podczas wspólnych wyjazdów rowerowych, Sławek opowiadał nam o maratonie rowerowym Mazovia MTB Marathon i namawiał nas na start. 2 tygodnie przed maratonem pojechaliśmy na objazd trasy i zwiedzanie różnych atrakcji. Zaczęliśmy planować aby wystartować jako grupa, team. Potrzebna nam była jakaś nazwa!! To właśnie wtedy na jednym z postojów wymyśliliśmy WGR. Postanowiliśmy wystartować jako Grójecka Grupa Rowerowa WGR! Dlaczego akurat WGR? Przecież skrót od nazwy grupy GGR brzmiał głupio więc WGR. Dużo osób, przez późniejsze lata działalności, pytało nas co znaczy WGR, a to po prostu oznaczenie tablic rejestracyjnych z naszego powiatu.

 

I wystartowaliśmy!!…. Tu nie ma co się rozpisywać, powiedzmy krótko, że przeżyliśmy 🙂 Na szczęście był to ostatni w sezonie maraton z cyklu Mazovia MTB Marathon. Do wiosny był czas na powiększenie naszej, jak na razie 3-osobowej grupy rowerowej WGR.

 

Jeszcze we wrześniu tego roku pojechaliśmy do „Władka”, podnieść kondycję, choć udział w następnych maratonach planowaliśmy dopiero wiosną 2006 r.