Roweriada 2006 to cykl rajdów rowerowych na orientację połączonych ze zdobywaniem wiedzy historycznej. W ramach projektu zorganizowaliśmy 3 duże pikniki, w czasie których odbyły się różne imprezy rowerowe:

• Rowerowe Wyścigi na ¼ mili
  • konkursy, gry, zabawy np. na najbardziej ubłocony rower
  • pokazy, m.in. TRIAL, udzielania pierwszej pomocy
  • znakowanie rowerów przez Policje.

I etap zawodów odbył się 16 lipca 2006 r. w Warce. Pogoda, kibice oraz uczestnicy dopisali. Zawody odbywały się w 2 kategoriach: Familijnej oraz Master. Biuro zawodów znajdowało się w Kępie Niemojewskiej, skąd był start na trasę.

Trasa została wyznaczona przez kolegów z Warki, była ciężka, piaszczysta, punkty kontrolne umieszczone w ciekawych miejscach, nieraz dobrze i sprytnie ukryte. Każda drużyna jak i każdy zawodnik otrzymał mapę, na którą sam przenosił punkty kontrolne z mapy głównej w biurze zawodów.

W kategorii Familijnej zawodnicy musieli oprócz zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych czytać umieszczone na tych punktach informacje z życia Kazimierza Pułaskiego, ponieważ na mecie czekała na nich krótka ankieta sprawdzająca ich wiedzę.

W kategorii Master trzeba było przejechać trasę jak najszybciej zdobywając znaki ze wszystkich punktów kontrolnych. Już na starcie dało się zauważyć różną strategię poszczególnych zawodników. Rozjeżdżali się oni w różnych kierunkach w zależności od obranej taktyki. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwali sędziowie terenowi. Po zawodach zostały wyręczone dla najlepszych puchary, medale oraz nagrody.

Kategorię Familijną wygrał Team Iwona i Marcin. Kategorię Master wygrał Jacek Winiarczyk. Wszyscy uczestnicy Roweriady zostali poczęstowani kiełbaską z grilla, napojami oraz ciastem. W tracie pikniku można było pojeździć na dwóch specjalnych 4-osobowych rowerach firmy Mr.Quad.

II etap zawodów odbył się 30 lipca 2006 r. w Warce. Mimo upałów udział wzięło ok. 60 zawodników. Najmłodszy z uczestników miał 2 lata i razem z tatą ukończył wyścig w kategorii familijnej. W kategorii Junior należało odnaleźć 6 punktów kontrolnych, sprytnie ukrytych przez organizatorów oraz w kategorii Master – 10 punktów kontrolnych. Z uwagi na panującą od wielu dni suszę trasa była dość piaszczysta i trudna, dlatego nie wszystkim udało się odnaleźć wymagane punkty. Ale najważniejsza była dobra zabawa.

Kategorię Familijną wygrała tym razem drużyna Dream Team. Kategorię Master wygrał Leszek Herman–Iżycki z Warszawy, który jak się później okazało miał duże doświadczenie w rajdach na orientacje i ocenił trasę jako bardzo łatwą i przyjemną. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników mierzących do 150 cm był wyścig „Dookoła Kufelka”. Wyścig był emocjonujący i towarzyszyła mu duża rywalizacja i emocje. Nie obyło się bez drobnych upadków, kolizji i łez rozczarowania ale wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, a najlepsi medale. Po zawodach na wszystkich uczestników Roweriady czekały napoje, kiełbaski z grilla, ciasto i nutella.