Rok 2006 rozkwit działalności

Reklamowa akcja propagandowa oraz poczta pantoflowa zaczęły przynosić efekty. Grupa się rozwijała, członków przybywało, współpraca z rowerzystami z Warki zaowocowała nowymi pomysłami i wspólnymi wyjazdami. Plany mieliśmy ambitne i realizowaliśmy je z zapałem.

Zaczęliśmy od profesjonalnych strojów kolarskich. W końcu dogadaliśmy się co do projektu, jak mamy wyglądać i zaczęliśmy szukać lokalnych sponsorów. Nie było łatwo, szczególnie, że nie byliśmy jeszcze nikomu znani ale w końcu udało się. Co prawda dopiero pod koniec sezonu 2006 zaczęliśmy wyglądać profesjonalnie ale za to jak!!

 

Dużo lepiej przygotowani kondycyjnie oraz sprzętowo wystartowaliśmy już w siedmiu edycjach Mazovia MTB Maraton w ciągu całego sezonu 2006 roku:

9 kwietnia 2006 – Otwock

 

3 maja 2006 – Pierwszy Warszawski Piknik Rowerowy Konstytucji 3 Maja

 

27 maja 2006 – Piaseczno

 

11 czerwca 2006 – Żyrardów

 

2 września 2006 – Józefów

 

24 września 2006 – Jabłonna

 

8 października 2006 – Leszno

 

Oprócz standardowych startów w Mazovia MTB wzięliśmy udział, również po namowie Sławka, w Pucharze Mazowsza edycja w Tarczynie – 21 maja 2006 r.

 

Oczywiście nie tylko na startach upływał nam czas. Poznaliśmy smak dużych imprez rowerowych i zapragnęliśmy zorganizować coś u nas, lokalnie. Szybko okazało się, że jako nieformalna, mało znana grupa nie mamy zbyt dużych możliwości zyskania niezbędnego wsparcia finansowego. Właśnie wtedy zaczęliśmy myśleć o przekształceniu Grójeckiej Grupy Rowerowej WGR w stowarzyszenie. Postanowiliśmy, że decyzję o sformalizowaniu podejmiemy po sezonie, żeby nie okazało się, że był to tylko chwilowy zapał do pracy.

Koledzy z Warki namówili nas na wspólną organizację imprezy – rowerowy rajd na orientacje. Nazwaliśmy ją Roweriada 2006

Okazało się, że jako grupa nieformalna, możemy wziąć udział w konkursie Działaj Lokalnie organizowanym przez Stowarzyszenie WARKA. Napisaliśmy projekt i dostaliśmy dofinansowanie na realizację tego zadania.