Nie słyszeliśmy nigdy wcześniej, żeby w Grójcu działała jakaś formalna grupa zrzeszająca rowerzystów, więc powołaliśmy do życia Grójecką Grupę Rowerową WGR. Pełni zapału do działania skoczyliśmy od razu na głęboką wodę.

Znaleźliśmy lokalnego sponsora na zakup domeny i serwera do prowadzenia strony internetowej, gdzie zamieszczaliśmy aktualne informacje o nas i o naborze do grupy. Poinformowaliśmy Świat o powstaniu WGR przez lokalne media prasowe oraz strony Urzędu Miasta Grójec i Starostwa Powiatowego. Pierwsze efekty dotarły do nas od rowerzystów z Warki, którzy zaproponowali nam strategiczno – rozpoznawcze spotkanie w terenie, do którego doszło 12 listopada 2005 r. prawie w połowie drogi 🙂

 

 

Co prawda pojechaliśmy jeszcze na maraton MTB do Jabłonnej 15-10-2005 r. ale tylko jako obserwatorzy.

 

Opracowaliśmy logo i czarno biały wizerunek grupy. Mając na uwadze nasze dalsze występy na maratonach MTB postanowiliśmy zaprojektować własne stroje rowerowe i koszulki T-shirt – w końcu poważna grupa rowerowa 🙂

 

Z koszulkami nie było większych problemów, gorzej z projektem strojów rowerowych: dyskusje były bardzo burzliwe a ich wizje dotyczące motywów i kolorów bardzo odmienne. Po 20-tej wersji projektu Yameza, nie wnoszącej nic nowego! mało brakowało a zmienilibyśmy nazwę na Krucjata WGR! Nasze plany szybko zweryfikowały koszty wykonania kompletnego stroju i zaczęliśmy szukać sponsorów, którzy swoimi reklamami zajęliby znaczącą część naszych koszulek.

Mając dobrze objeżdżone drogi w naszym rejonie zaczęliśmy opracowywać i zamieszczać na stronie trasy rowerowe z opisem jazdy i atrakcjami. Akcja reklamowa zaczęła przynosić efekty, powoli zgłaszali się do nas rowerzyści z naszego regionu.